Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ
15. května, 2020

Z TRHU ZBÝVÁ STÁHNOUT UŽ JEN POSLEDNÍ KUSY MOBILNÍCH KLIMATIZACÍ SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH

Z TRHU ZBÝVÁ STÁHNOUT UŽ JEN POSLEDNÍ KUSY MOBILNÍCH KLIMATIZACÍ SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH
Společnost FAST ČR, výhradní distributor produktů Sencor v ČR, stahuje z trhu poslední kusy mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH vyrobené v roce 2019 (výrobní šarže "Lot 2019122***), z důvodu možného rizika zkratu a následného vznícení produktu.

Zároveň vyzývá své zákazníky, aby přestali klimatizace používat a vrátili je na centrálu společnosti. Zákazníkům budou vráceny peníze v plné výši kupní ceny. V současné chvíli bylo zajištěno více než 90 % potenciálně rizikových produktů, u kterých již došlo k plné refundaci či opravě (dle požadavku zákazníka). Zákazníci, u kterých došlo k opravě (vyvázání vadné kabeláže) výše jmenované klimatizace autorizovaným servisem, mohou produkt dále používat a výzva k vrácení produktu se jich netýká. V případě nejasností mohou kontaktovat společnost FAST ČR*.
 
Společnost FAST ČR zjistila na základě provedené expertizy reklamovaného zboží možnost vzniku závažné poruchy u modelů mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH (výrobní šarže „Lot: 2019122***“). Její vinou může dojít při užívání těchto jednotek k poškození vnitřní elektroinstalace a následnému zvýšení rizika zkratu, respektive vznícení klimatizace. Oba typy klimatizace, Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH, jsou starší modely roku 2019 a od července 2019 již nejsou na žádném trhu včetně ČR a SR k dispozici ke koupi. Nemůže se tak stát, že by si tento model zákazník mohl koupit v letošní sezóně.

„Na vzniklou situaci jsme začali okamžitě po jejím odhalení reagovat. Nahlásili jsme modely České obchodní inspekci i do mezinárodního výstražného systému, který upozorňuje spotřebitele na rizikové výrobky,“ uvádí Petr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR, a pokračuje: „Bezpečnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme obratem kontaktovali většinu zákazníků, kteří si zmíněné modely zakoupili, a informovali je prostřednictvím našich distribučních a prodejních kanálů. Zákazníkům, které se nám nepodařilo kontaktovat přímo, se snažíme od začátku července 2019 uvedené informace zprostředkovat formou placených sdělení v celostátním tisku, rozhlasu, na internetových serverech a sociálních sítích. Výzvu jsme dále zařadili i do letáků PLANEO Elektro, distribuovaných v mnoha milionech kusů týdně. Porucha se týká jen omezeného počtu kusů zmíněných modelů klimatizací z roku 2019. V současné chvíli jsme zajistili již více než devadesát procent potenciálně rizikových produktů, u nichž již došlo k refundaci či opravě.“

*Společnost FAST ČR vyzývá poslední zbývající zákazníky k zastavení jejich používání, vrácení prodejci nebo na centrálu společnosti. Zákazníkům budou vráceny peníze v plné výši kupní ceny. Zákazníci se mohou pro bližší informace obracet telefonicky na číslo +420 323 204 348 (denně v době od 9.00 do 17.00) nebo na e-mail info@sencor.cz 

Reportáž CNN Prima NEWS - Sencor klimatizace, ze dne 22.5.2020​
Pro více informací kontaktujte: 
Petra Uhera 
FAST ČR, a.s.
Černokostelecká1621                                             
Říčany u Prahy 251 01
tel.: +420/323 204 120 
petr.uher@fastcr.cz

O společnosti
FAST ČR, a.s., zajišťuje již od roku 1992 velkoobchodní prodej a servis širokého portfolia značkových výrobků v oblasti spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, hudebních nástrojů, telekomunikační techniky, kancelářské techniky, hodinářského zboží, dárkových a propagačních předmětů. Již několik let patří mezi renomované obchodní společnosti řízené podle vysokých evropských standardů, což dokazuje certifikát kvality ISO 9001. Silná pozice jednoho z největších komerčních subjektů na českém a slovenském trhu je výsledkem aktivní obchodní politiky, dynamického rozvoje, inovace a neustálého hledání nových obchodních příležitostí.

 
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat