Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ

FAQ | Časté dotazy

Chcete poradit s výběrem spotřebiče, nebo si s něčím nevíte rady při jeho používání? Potřebujete najít řešení problému? Neváhejte nás kontaktovat a rádi se Vám budeme věnovat.
  

V případě zájmu můžete využít kontaktní formulář >

Provozní doba | Po-Pá 9:00-17:00 | info@sencor.cz
Pro rychlejší komunikaci si prosím připravte model spotřebiče a sériové číslo (umístěno na spodní části spotřebiče). V případě záručního servisu, datum zakoupení. Kde najít název modelu a sériové číslo

Všechny dotazy Automatické espresso Kuchyňský robot Robotický vysavač Páková espressa Tyčové vysavače Koloběžky Meteostanice

 
Jak mám skladovat kávu?
Kávu je nezbytné skladovat v suchu (při navlhnutí  se mění její vlastnosti - ve vlhku ztrácí aroma a chuť), s vyloučením okolních pachů - káva přebírá čichový i chuťový profil z prostředí, výkyvy teplot - v tomto případě hrozí ztráta aroma, oxidace, žluknutí olejových částic obsažených v kávě, světla - způsobuje rozklad látek obsažených v zrnech

Které modely pákových kávovarů mají program na našlehání mléka?
Našlehat mléko lze u modelů SES 4050SS, SES4040BK, SES4900SS, SES1700BK, SES4010SS, SES1710BK, SES4700BK

Mohu do pákového kávovaru použít E.S.E. Pody?
Ano, jejich použití nic nebrání, průměr podu musí odpovídat průměru nerezového sítka v páce.

Při přípravě kávy/capuccina/nebo při čištění trysek kávy a mléka vyteče voda do misky na kávovou sedlinu. Je to v pořádku?
Průtok vody skrz kávový "puk" je dán několika faktory. Tlakem vody, která je přes "puk" tlačena, jemností kávy namleté do "puku", dotažením páky do závitu těla. Pokud je páka příliš volná, nebo káva namletá příliš na jemno, případně pokud dojde k zanesení sítka, může dojít k přetečení tlačené vody přes okraj páky. Doporučujeme použít kávu umletou na espresso (hrubší mletí) a zkontrolovat / vyčistit sítko.

U mého modelu SES4040BK se nedokončí proces čištění a kontrolka nezhasne, co mohu udělat?
Během procesu čištění dochází k čištění systému pěnění mléka i páky A20, příp. filtrů A22 nebo A23, pokud jsou vloženy. Díky procesu důkladného čištění odstraníte i zbytky kávy a kávových olejů. Ujistěte se, že je spotřebič vypnutý a postupujte následovně:
1. Do zásobníku nalijte čistou, studenou vodu, cca 3 mm nad rysku maxima.
2. Do zásobníku na mléko nalijte vodu až po rysku maxima.
3. Otočte pákou trysky na mléko A8 doleva, abyste vyklopili trysku na mléko A16.
4. Stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí B1 k zapnutí spotřebiče. Spustí se proces nahřátí spotřebiče. Během této doby bude ovládací panel blikat.
5. Do spařovací hlavy A6 vložte páku A20 s prázdným nerezovým filtrem A22 nebo A23.
6. Pod vývod kávy a trysky na mléko vložte dostatečně velký hrnek nebo misku.
7. Jakmile je spotřebič zahřátý (ovládací panel A5 přestane blikat), stiskněte a podržte tlačítko automatického čištění B5 na asi 5 sekund. Tlačítko B5 se rozbliká a proces se spustí.
8. Po spotřebování vody ze zásobníku na vodu přestane tlačítko B5 blikat. Dolijte čistou vodu do zásobníku na vodu a tlačítko znovu stiskněte. Proces bude pokračovat propláchnutím.
9. Nechte spotřebič dokončit program. Jeho dokončení bude oznámeno zvukovým signálem.  Vylijte obsah šálku nebo misky. Ovládací panel bliká – přístroj se zahřívá. Jakmile ovládací panel přestane blikat, je přístroj opět připraven k výrobě kávy.  Vypláchněte nádobu na vodu a nádobu na mléko od zbytků čistícího roztoku. Pokud je to nutné, celý proces opakujte.

Na kávovaru SES 4900 mi stále svítí kontrolka odvápnění. Odvápnění jsem provedla, ale kontrolka stále svítí. Co mohu ještě udělat?
Po dokončení odvápňovacího procesu je nutno resetovat kontrolku odvápnění - viz návod k obsluze.

Co je třeba udělat po zakoupení uhlíkového filtru? 
Filtr je třeba vložit do nádoby s vodou alespoň na pět minut aby do sebe nasál potřebné množství vody. Následně bude připraven a je možné jej vložit do nádržky kávovaru. 
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat