Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ
5. dubna, 2024

Chytré triky pro snadné vysávání

Chytré triky pro snadné vysávání
Shodneme se jistě na tom, že vysavač je důležitý pomocník. Pokud se podíváme zpátky do minulosti na pradědečky současných vysavačů, určitě na nás nostalgicky dýchne atmosféra starých dobrých časů, nicméně práci s nimi si nikdo z nás nepřeje zažít. 
Naštěstí nám moderní doba přináší nejednu vychytávku do domácnosti, která nám nepopulární domácí práce zpříjemňuje.
 
V našich domovech stále častěji převládají tzv. tvrdé podlahy. Popularitu neztrácejí ani kusové koberce, navíc často se tyto podlahové krytiny kombinují. Pokud s námi doma žijí i naši čtyřnozí přátelé, rozhodně nám to úklid neusnadňuje.
 
Nezapomínejte tedy na to, aby váš úklidový pomocník nabízel i zvířecí režim s dezinfekčním UV-C světlem. Chytrým a univerzálním řešením jsou tyčové bezšňůrové vysavače s bohatým příslušenstvím, a především dlouhou výdrží baterie.
 

Jak ale využít schopnosti vysavače co nejefektivněji?
Tady je pár rad:

1.    DBEJTE NA PRAVIDELNOST

Saháte pro vysavač až v okamžiku, kdy vás rozčílí drobky pod jídelním stolem? To už je pozdě. Pravidelné vysávání i nepříliš zašpiněné podlahy je mnohem účinnější. Čím méně je na podlaze nečistot, tím méně je tam také různých bakterií a dalších na první pohled neviditelných částeček. Řešením je tedy přístroj, který je hned při ruce a nemusíte ztrácet čas s jeho zapojením. Ideální jsou tedy bezšňůrové vysavače, kde jen podle podlahové plochy zvolíte variantu nástavce a jdete na věc. 

2.    PRACH UTÍREJTE PŘED VYSÁVÁNÍM

Každá správná hospodyně přece ví, že prach se z nábytku utírá před vysáváním. Utíráním prachu jej částečně i zvíříme, a tak se jej dokonale zbavíme až následným vysátím. Chcete-li mít uklizeno opravdu dokonale, nesmí chybět nástavec na mopování. 

3.    ROBOTICKÝ VYSAVAČ POMŮŽE, ALE NENÍ VŠEMOCNÝ

Je to skvělý pomocník, ale jako jediný přístroj na vysávání domácnosti zkrátka není vhodný. Nikdy nezachytí všechny nečistoty. Dokáže si poradit s jejich většinou, ale vždy zbyde pár míst, které vyčistit nezvládne. Proto hledejte vysavač s 360° technologií, díky níž vysajete každý kout.

Tyčový vysavač SVC 9879BK4.    PRAVIDELNÁ VÝMĚNA SÁČKŮ A FILTRŮ

Kdo z nás vymění sáček či filtr po každém vysávání? Nikdo. Jenže všechny ty drobné částečky, roztoči a bakterie v sáčku a filtru zachycené se při opětovném spuštění v domácnosti opět rozptýlí. Nejlepším řešením je nádobu na prach ihned vysypat a vymýt. Hledejte proto přístroj, který nabízí její snadné odejmutí a vysypání.

5.    ROTAČNÍ KARTÁČ A DLOUHÉ VLASY

A nejen vlasy, ale například i nitě. Výrazně snižujeme čisticí schopnost přístroje, když vše necháme na kartáči namotané. Zanedbáním může dojít i k poškození motoru přístroje. 

6.    NEVYSÁVEJTE JEDNÍM SMĚREM

Prach i nečistoty z koberce dostanete tak, že budete vysávat v kolmých pohybech. Nejdříve projeďte plochu jedním směrem a hubicí pohybujte dopředu a dozadu, pak ke koberci přistupte v kolmém směru a proces zopakujte.

7.    POUŽÍVEJTE NÁSTAVCE

Jste zvyklí luxovat jen širokým nástavcem? Pak zbystřete. Na celoplošné koberce tento nástavec stačí, do rohů či spár se s ním ale nedostanete. Minimálně 2× do měsíce se zaměřte na podlahové lišty, rohy, a to i ty u stropu. Jen tak se v nich nebudou hromadit nečistoty a pavučiny, které byste po několika měsících jen stěží dostávali pryč.

8.    ZBYTEČNĚ SE NENAMÁHEJTE

V dnešní době není problém najít bytelný, a přesto lehký tyčový vysavač, u kterého oceníte i to, že je bezšňůrový a nemusíte tak několikrát přebíhat a hledat nejbližší zásuvku. Navíc oceníte možnost jeho použití například i na autosedačky.


Tyčový vysavač SVC 9879BKRozhodli jste se zjednodušit si svoji úklidovou rutinu? Nebo právě řešíte nákup nového vysavače a nevíte který? V našich produktových typech si vybere každý. Spolehlivě vám pomohou s úklidem. S čím ale nepomohou, je, aby váš domov zůstal stále stejně čistý, jako když jste svůj tyčový vysavač vypnuli a umístili ho do nabíjecí základny. 

Produktové tipy:

 

Tyčový vysavač SVC 9879BK – vysoce výkonný univerzální pomocník s dobou provozu až 70 minut.

Doporučená prodejní cena: 9 999 Kč
 

Tyčový vysavač SVC 9829WH – kompletně se postará o vaši domácnost díky motoru s výkonem 550 W.
Doporučená prodejní cena: 8 999 Kč

 

Tyčový vysavač ALL-IN-ONE – nejvyšší možná varianta – všestranný tyčový vysavač a revoluční mop.
Doporučená cena 10 999 Kč

 

O značce Sencor
Značka spotřební elektroniky SENCOR byla založena v roce 1969 v Japonsku, v devadesátých letech 20. století se pak stala firmou evropskou. SENCOR je řízen z Evropy, své produkty vyrábí v Asii i v evropských zemích. Mezi hlavní přednosti SENCOR patří atraktivní design výrobků, široký sortiment pro každou domácnost a její potřeby, inovace a zpřístupnění moderních technologii a funkcí, za které zákazník neutratí víc, než je nutné.
www.sencor.cz
 
 
Kontakt pro média
Hana Doležalová
tel. 605 970 238
hana.dolezalova@presscode.cz

 
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat