Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ
5. srpna, 2019

Z TRHU ZBÝVÁ STÁHNOUT UŽ JEN POSLEDNÍ KUSY MOBILNÍCH KLIMATIZACÍ SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH

Z TRHU ZBÝVÁ STÁHNOUT UŽ JEN POSLEDNÍ KUSY MOBILNÍCH KLIMATIZACÍ SENCOR SAC MT1221CH A SAC MT1222CH
Pouhý měsíc od uveřejnění informace o dobrovolném stažení mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH zbývá společnosti FAST ČR na českém trhu dohledat a stáhnout už jen poslední kusy. Výhradní distributor produktů Sencor v ČR stahuje tyto modely z důvodu možného rizika zkratu a vznícení produktu. Vyzývá proto zbývající majitele, aby přestali klimatizace používat a vrátili je prodejci nebo kontaktovali přímo centrálu společnosti. Jako náhradu si mohou zákazníci zvolit vrácení peněz v plné výši kupní ceny nebo provedení servisního zásahu k odstranění montážní chyby. V současné chvíli byla již většina potenciálně rizikových produktů stažena nebo u nich proběhla/proběhne sjednaná oprava.
Společnost FAST ČR zjistila na počátku července na základě provedené expertízy reklamovaného zboží možnost vzniku závažné poruchy u modelů mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH. Její vinou může za určitých technických podmínek dojít při užívání těchto jednotek k poškození vnitřní elektroinstalace a následnému zvýšení rizika zkratu. Při souběhu okolností hrozí rovněž vznícení klimatizace. „Oba modely předtím splnily veškeré legislativní podmínky a prošly schvalovacím řízením pro prodej v rámci Evropské unie,“ říká Petr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR.

„Na vzniklou situaci jsme okamžitě po jejím odhalení zareagovali. Nahlásili jsme modely ČOI i do mezinárodního výstražného systému, který upozorňuje spotřebitele na rizikové výrobky,“ uvádí Petr Uher a pokračuje: „Bezpečnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme obratem kontaktovali většinu zákazníků, kteří si zmíněné modely zakoupili a informovali je prostřednictvím našich distribučních a prodejních kanálů. Zákazníkům, které se nám nepodařilo kontaktovat přímo, se snažíme od začátku července uvedené informace zprostředkovat formou placených sdělení v celostátním tisku, rozhlasu, na internetových serverech a sociálních sítích. Výzvu jsme dále zařadili i do letáků Planeo Elektro distribuovaných v milionech kusů týdně. Porucha se týká jen omezeného počtu kusů zmíněných modelů klimatizací a z českého trhu se je daří úspěšně stahovat. V současné chvíli již zbývá dohledat jen poslední kusy.“

Společnost FAST ČR vyzývá majitele rizikových modelů klimatizací Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH k zastavení jejich používání a vrácení prodejci, nebo kontaktování centrály společnosti. Zákazníci si mohou zvolit vrácení peněz v plné výši kupní ceny nebo provedení servisního zásahu k odstranění montážní chyby. Zákazníci se mohou pro bližší informace obracet na e-mail info@sencor.cz nebo telefonicky na číslo +420 323 204 348.


Pro více informací kontaktujte:
Petra Uhera
FAST ČR, a.s.
Černokostelecká 1621
Říčany u Prahy 251 01
tel.: +420/323204120
petr.uher@fastcr.cz

O společnosti
FAST ČR, a.s. zajišťuje již od roku 1992 velkoobchodní prodej a servis širokého portfolia značkových výrobků v oblasti spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, hudebních nástrojů, telekomunikační techniky, kancelářské techniky, hodinářského zboží, dárkových a propagačních předmětů. Již několik let patří mezi renomované obchodní společnosti řízené dle vysokých evropských standardů, což dokazuje certifikát kvality ISO 9001. Silná pozice jednoho z největších komerčních subjektů na českém a slovenském trhu je výsledkem aktivní obchodní politiky, dynamického rozvoje, inovace a neustálého hledání nových obchodních příležitostí.

Reportáž TV Prima - Sencor klimatizace, ze dne 31.8.2019,

 
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat