Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ
12.května 2022

Luxusní a levná mikrověžička

Luxusní a levná mikrověžička
STEREO & VIDEO test mikrověže Sencor SMC 5700WDB
Mini- a hlavně mikroveže jsou ve své nejlevnější kategorii vyráběné převážně z plastu a příslušnost k ekonomicky dostupnějším cenovým kategoriím avizuje zpravidla i jejich výbava. Sencor se však řadí mezi takové, které se mohou klidně ucházet i o přijetí do vyšších tříd.

Celkový design považuji za velmi solidní, čelní panel je vyrobený z hliníku a jeho konstruktéři mu přisoudili tmavě šedé (titanové) zabarvení. Nebýt poněkud vrzavého otevírání šuplíku CD mechaniky, nemělo by provedení věžičky žádnou vadu na kráse. Kromě displeje, knoflíku a CD zásuvky na ní najdete i jack, který však paradoxně neslouží k připojení sluchátek, ale pro vnější zdroj signálu. Pod ním je ještě USB vstup pro flashovou paměť s nahrávkami, címž výčet připojovacích míst končí. Konektivita je totiž výhradně bezdrátová, mikrosystém lze přihlásit do domácí wifi sítě a následně pak přijímat internetová rádia a podcasty. Nesmí samozřejmě chybět ani Bluetooth pro přenos skladeb z mobilu nebo tabletu.

Reprosoustavy se připojují do pružinových svorek na zadní stěně. Vedle knoflíku hlasitosti a basů s výškami slouží čtvrtý z nich pro rychlý výběr z menu.

Barevný LCD displej s volitelnou intenzitou podsvícení umí zobrazit texty i obrázky, ke skladbám ukazuje ID3 tagy, u FM rádií RDS informace, u internetových a DAB rádií pak jejich loga. Vestavené hodiny disponují funkcí Sleep Timer a dvojicí budíku. Nastavit se mohou jak manuálne, tak i z internetové síte nebo RDS ci DAB.

 
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat