Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ

Odolní a všestranní

Odolní a všestranní
V S&V 10/22 jsme prezentovali zástupce série přenosných repro Sencor Hype, v aktuálním čísle představíme trojici modelů Sirius. Tato řada je zcela nová a její zástupci mají i různá (barevně) přitažlivá provedení.
Reprosystémy mají vesměs bytelnou ochranu před nepříznivými meteorologickými jevy, a to až takovou, že je můžete nechat potopené ve vodě v metrové hloubce po dobu 30 minut. Po delší době nečinnosti se samy vypnou, což může být trochu zádrhel, pokud je budete chtít využít k reprodukci počítačových zvuků. Jako trvale uchycený doplněk mají provázek (ve shodné barvě s pláštěm) se smyčkou, do níž lze navléknout celé zápěstí (Sirius 2 a Sirius 2 Maxi) nebo alespoň tři čtyři prsty (Sirius 2 Mini).

Ozvučnice jsou z bytelného plastu a reproduktory kryje speciální kvalitní průzvučná tkanina, která zajišťuje vodotěsnost, díky níž mohly přístroje této kategorie vůbec vzniknout. K vodotěsnosti přispívá i umístění všech konektorů a slotu pro micro SD paměťovou kartu pod masivní pryžové víko. Kromě štěrbiny na kartu a USB-C na dobíjení jim neschází ani analogové rozhraní Aux pro 3,5mm jack. Bezdrátovou konektivitu pak obstarává Bluetooth 5.0 se základním audiokodekem SBC. Spárování s domácí wifi sítí, přístup k internetu nebo komunikaci s virtuálními asistenty reprosystémy neumožňují. Pro obsluhu paměťové karty je nutné mít hodně tenké prsty nebo ještě lépe pinzetu. V příslušenství najdete dobíjecí kablík s USB-C koncovkou, audiokabel pro konektor 3,5mm jack nikoliv. Tlačítka reprosystémů nahrazují reliéfní symboly. Všechny tři modely disponují
True Wireless režimem (TWS), který vytvoří ze dvou bezdrátově spárovaných přístrojů plnokrevný aktivní reproduktorový pár, ovšem pouze při provozu přes Bluetooth; u hudby z karty nebo přes audiokabel s ním nepočítejte.
 
TWS naproti tomu funguje napříč všemi reprosystémy stejné modelové řady, nemusí se tedy jednat o dva naprosto shodné modely, Sencor připravuje také model Sirius 2 Micro, který bude opět kompatibilní. Tlačítky vepředu lze kromě hlasitosti řídit i přehrávání skladeb, těmi vzadu pak párování s BT zdrojem, režim TWS a samozřejmě i spuštění přístroje. Veškeré úkony oznamují reprosystémy pracovními zvuky, k indikaci slouží také diody ukazující stav vestavěného akumulátoru, u větších zástupců trojice bílých vepředu, Sirius 2 Mini na to má jen jednu multibarevnou diodu vzadu, která pak u všech reprosystémů ukazuje stav samotného přístroje, respektive režim spárování se zdrojem signálu. Tyto činnosti jsou indikovány i zvukově, upozorňovací tóny můžete vypnout, případně nastavit ve dvou úrovních hlasitosti. To je unikátní vlastnost, kterou Sencor inovoval na základě podnětů zákazníků z předchozích modelů.

Další diody (pro příjemně rozptýlené světelné efekty při hudbě) jsou na jedné z bočních stěn, režimy efektů lze u všech tří modelů měnit a Sirius si  pamatuje poslední nastavení efektu, podobně jako při přehrávaní hudby z paměťového média i poslední audio stopu a nastavení úrovněhlasitosti. Přístrojům nechybějí mikrofony pro hands-free telefonování, reproduktory jsou umístěny tak, abyste u Sirius 2 Mini a Sirius 2 slyšeli stereofonní zvuk, pokud jsou postavené na kratší stěně, model Sirius 2 Maxi pak hraje stereo v horizontální poloze. Tím pádem jsou v činnosti oba jeho boční pasivní zářiče (na rozdíl od menších sourozenců, kdy jeden je vždy díky poloze reproskříně vyřazený), ale i on bliká efektovými LED pouze na jedné straně a má jednu z bočnic upravenou tak, aby na ní mohl přístroj stát. Celkové verdikty jsme významně přizpůsobili poměru výkon/cena, který je u všech zástupců vzhledem k vlastnostem vskutku nevšední.
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat