Najít prodejce
DOPRAVA ZDARMANAD 1000 KČ
18. ledna, 2024

Svěží vzduch snadno a chytře

Svěží vzduch snadno a chytře
Snažíme se žít zdravě, dbáme na dostatek pohybu, vybíráme kvalitní potraviny, věnujeme čas odpočinku i duševní pohodě. Zkrátka aktuálně je populární zdravý životní styl.
Často ale opomíjíme kvalitu vzduchu. S venkovním ovzduším toho o moc víc neuděláme, než že si místo procházky průmyslovou zónou zvolíme procházku lesem, kde se nadýcháme čerstvého vzduchu. Se vzduchem v domácnosti toho ale můžeme udělat mnohem víc.
 
Zejména v zimním období je optimální vlhkost vzduchu pro vaše zdraví důležitá. Ve vnitřních prostorách je doporučováno ji udržovat na 45 až 60 %, v létě pak od 40 do 55 %. Vyšší hodnoty mají za následek nejen riziko vzniku nebezpečných plísní, které se mohou podepsat na vašem zdraví i zdraví celé rodiny. Může také způsobovat různé problémy, jako je zápach, koroze, hniloba či degradace zdiva, což nikdo jistě nechce. Ať už bydlíte v novostavbě, či starším domě, problémy s vysokou vlhkostí se nemusí vyhnout ani vám, proto je důležité se na ně zaměřit. Kvalitu ovzduší, která je dalším faktorem, na našem území sleduje Český hydrometeorologický ústav a vydává upozornění, kdy děti, chronicky nemocní a starší osoby raději nemají vycházet ven. Kdo ale řeší vzduch u vás doma? To je jen na vás.
 
Aby vlhkost a plíseň neměly šanci
  Odvlhčovač vzduchu je zařízení, které slouží k odstranění nadměrné vlhkosti v domech, kancelářích či skladech. Funguje tak, že nasává vzduch z místnosti a kondenzuje vlhkost, která je v něm obsažena. Voda se následně hromadí v nádrži a vzduch zbavený vlhkosti je vracen zpět do místnosti. Tímto způsobem se dosahuje optimálního prostředí. Často se používá v prostorách, kde se nadměrná vlhkost tvoří jako nechtěný vedlejší produkt praní, sprchování či vaření.


Používáním odvlhčovače nejen působíte preventivně proti plísním, bráníte také množení roztočů, předcházíte respiračním problémům, snižujete zápach spojený s vlhkostí či zvířaty, chráníte vlastní majetek před poškozením, zabraňujete orosení oken, předcházíte korozi a také zlepšujete kvalitu vzduchu,“ říká Radim Klepetko, vedoucí vývoje značky Sencor, a dodává: „V neposlední řadě odvlhčovač funguje jako účinná mobilní sušička prádla. Popravdě řečeno, sám jsem se dříve domníval, že odvlhčovač je vhodný především pro oblasti zasažené záplavami nebo staré vlhké chalupy a chaty. Opak je pravdou. Odvlhčovač je užitečný pomocník prakticky pro každou domácnost ať už při sušení prádla, vysušení stěn při malování, nebo jenom překonání pošmourných dní.“
 
Filtrujte a chemie nebude potřeba
Pyly, prach, plísně, roztoči a zvířecí srst jsou nejčastějšími alergeny. V uzavřených prostorách se hromadí a drží o dost déle než venku. Důležitý je také kvalitní spánek. Prach a přetopené místnosti vzduch znatelně zhoršují, a tak se často stává, že se probouzíte neustávajícím kašlem a s ucpaným nosem.

Čisté a zdravé prostředí je to, co chceme doma mít, a snadno jej dosáhneme pomocí čističek vzduchu, které vás zbaví více než 99 % virů, bakterií a alergenů. Čistění vzduchu v nich probíhá prostřednictvím soustavy filtrů, v podstatě se jedná o takovou pračku vzduchu, ve které má každý jednotlivý filtr svoji funkci. V případě čističek vzduchu se vyplatí sáhnout po těch, které mají filtry nejvyšší třídy HEPA H13, jež jsou vhodné pro alergiky, a také dezinfikují vzduch prostřednictvím UV lampy.
 
   
Naprosto zásadní je správné umístění čističky, své místo má především v ložnici a dětských pokojích. Neměla by být blízko oken či dveří a ani u stopu. Čistička znamená velkou úlevu pro alergiky a astmatiky, nejen ale pro ně. Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, pravděpodobně za to může špatná kvalita vzduchu. Namísto zkoušení různých chemických preparátů si raději doma vzduch vyčistěte a uvidíte, že se vám bude hned lépe dýchat i spát.

 
 
Rychlá řešení existují
Nedostatečné větrání může vyvolat tzv. syndrom nezdravých budov. Jedná se o rychle se rozšiřující civilizační chorobu, která se mimo jiné projevuje bolestmi hlavy, nevolnostmi, stálou únavou, podrážděním očí, nosu i krku. Ponechat otevřenou ventilačku opravdu nestačí. Správné větrání je rychlé, intenzivní, a to minimálně třikrát denně na deset minut. Ideální je otevřít okno dokořán pro rychlou výměnu vzduchu. Při dlouhém větrání ventilačkou hrozí, že se vaše domácnost začne ochlazovat a vlhkost v ní stejně zůstane.
 
Pokud máte rádi rychle teplo nebo nechcete čekat třeba na chalupě, než se celá topná soustava zase rozehřeje, zkuste vyzkoušet topný konvektor, který vám komfort rychle zajistí, a to i když jste právě intenzivně vyvětrali nebo přijíždíte jen na víkend. Oproti klasickým přímotopům a radiátorům tato otopná tělesa zajišťují rovnoměrnější rozproudění tepla po místnosti. Navíc mohou být i mnohem elegantnější.

 
     
Chytré spotřebiče s vámi komunikují
Pokud si vyberete chytrý a designový kousek, snadno i vzdáleně pomocí aplikace nastavíte vaše požadavky na vytápění a pak už jen budete řešit, zda jej umístit do prostoru nebo raději pověsit na zeď. Ať už především v zimním období potřebujete vzduch vyčistit, odvlhčit či ohřát, věřte, že s chytrými spotřebiči to bude hračka, a navíc vás to bude i bavit. Spotřebiče Sencor pomocí aplikace Sencor HOME vám zajistí neustálou kontrolu pomocí telefonu nad chodem zařízení i na dálku. Vyčistit vzduch, ohřát místnost či odvlhčit místnost tak můžete ještě před svých příchodem. Moderní a elegantní vzhled dodá vaší domácnosti punc nadčasovosti a statut člověka, který dbá o zdravý životní styl nejen svůj, ale i své rodiny.

Produktové tipy:
Chytrý mobilní odvlhčovač SDH S3028WH – opravdu výkonné řešení při vysoké vlhkosti s tichým provozem, vhodný pro místnosti do 89 metrů čtverečních. Doporučená prodejní cena: 5 999 Kč  
Chytrý odvlhčovač a čistička vzduchu SDH 1210WH – kompletně se postará o zvýšení kvality vzduchu díky kombinaci odvlhčovače a čističky vzduchu. Doporučená prodejní cena: 4 999 Kč  
Čistička vzduchu SHA 9400WH – nejvyšší možnou účinnost zajišťuje 8stupňová filtrace, skvělý je detektor kvality vzduchu. Doporučená prodejní cena: 5 499 Kč  
Chytrý skleněný konvektor – designový topný konvektor s dotykovým ovládacím panelem v sobě snoubí eleganci a moderní funkce. Doporučená prodejní cena: 4 999 Kč  
O značce Sencor
Značka spotřební elektroniky SENCOR byla založena v roce 1969 v Japonsku, v devadesátých letech 20. století se pak stala firmou evropskou. SENCOR je řízen z Evropy, své produkty vyrábí v Asii i v evropských zemích. Mezi hlavní přednosti SENCOR patří atraktivní design výrobků; široký sortiment pro každou domácnost a její potřeby; inovace a zpřístupnění moderních technologii a funkcí, za které zákazník neutratí víc, než je nutné.

www.sencor.cz
 
Kontakt pro média
Hana Doležalová
tel. 605 970 238
hana.dolezalova@presscode.cz
Zrušit
máte v porovnávání -
Porovnat